TR Directors and RVPs (in bold) |
Term Ends |
Susan Annoura | 2024 |
Ward Arendt | 2025 |
Mario Arriaga | 2024 |
Karishma Asrani | 2024 |
Diana Ayers | 2025 |
Amanda Boyd | 2025 |
Larry Brooks | 2025 |
Jay Clemente | 2025 |
Shannon Cobb Evans | 2025 |
Robert Cook | 2025 |
Elyssin Corona | 2025 |
Bob Christian | 2025 |
Shae Cottar | 2024 |
Rooy Eapen | 2024-2026 |
Marsha Fisk | 2025 |
Ricardo Gonzalez | 2025 |
Michica Guillory | 2024 |
Cindy Hamann | 2025 |
Theresa Hill | 2024 |
Abbie Holland | 2025 |
Linda Howell | 2025 |
Krista Lancton | 2024 |
Lauren LaRoche | 2024 |
Dianne Moore | 2024 |
Thomas Mouton | 2024 |
Indra Mouton | 2025 |
John Nugent | 2024 |
Peggie Pentecost | 2025 |
Michelle Posey | 2024 |
Chanel Raesis | 2025 |
Chaille Ralph | 2025 |
Misty Bacon Renner | 2025 |
Kat Robinson | 2025 |
Quenton Rockwell | 2025 |
Jay Mac Sanders |
2025 |
Shelly Scanlin | 2026 |
Russell Simmons | 2025 |
Deborah Spangler | 2024 |
Jo Ann Stevens |
2024 |
Cathy Trevino | 2025 |
Rick Trevino | 2025 |
Jennifer Vickers | 2025 |
Jemila Winsey | 2024 |
Patrick Winsey | 2024 |
Michael Wong | 2024 - TR Appointee |
Shadrick Bogany | Past Chair |
John Eckstrum | Past Chairman |
Vicki Fullerton | Past Chairman |
Dennis Patillo | Past Chairman |
* Interim Position | |
# Currently Serving Second Term | |
2024 NAR Directors (17) |
|
Thomas Mouton | |
HAR Chair | |
Shae Cottar | |
HAR Chair Elect | |
Theresa Hill | |
HAR Vice Chair | |
Kat Robinson | |
HAR Vice Chair | |
Susan Annoura | |
Secretary/Treasurer | |
Cathy Trevino | |
Immediate Past Chair | |
Mario Arriaga | |
HRIS Chair | |
Chaille Ralph | |
HRIS Vice Chair | |
Cindy Hamann | |
HRIS Director | |
Tina Wilcher | |
TREPAC Chair | |
Paul Silverman | |
Technology Advisory Group | |
Jo Ann Stevens | |
Political Affairs Advisory Group Chair - State & Federal Issues | |
Shad Bogany | |
Government Affairs Advisory Group Chair - State & Federal Issues | |
Jennifer Wauhob | |
TR Officer | |
Mark Woodroof | |
Large Broker | |
Carlos Bujosa | |
Board Appointee | |
Kenya Burrell Van Wormer | |
Board Appointee |
1920-1946 | 1947-1971 | 1972-1995 |
* B.E. Norvell - 1920 | * Frank Teague - 1947 | *Bill B. Lawson - 1972 |
* W.H. Taylor - 1921 | * Louis L. Strey - 1948 | *Gary Greene - 1973 |
* W.A. Smith - 1922 | * Chas. E. Woodall - 1949 | * Sam T. Swinford - 1974 |
* W.C. Branum - 1923 | * Claxton Parks - 1950 | George Wagner - 1975 |
* John A. Embry - 1924 | * Frank P. Young - 1951 | * James H. Glanville - 1976 |
* George E. Simpson - 1925 | * L.H. Jolley - 1952 | * Barbara McCarver - 1977 |
* R.E. Jordan - 1926 | * M.W. Lee - 1953 | * Thomas G. Mabray - 1978 |
* A.A. Buxton - 1927 | * W. Louis Price - 1954 | * Bruce L. Womack - 1979 |
* A.D. Foreman - 1928 | * George A. McCanse - 1955 | * Nancy Sartain - 1980 |
* Hugh Potter - 1929 | * V.P. Ringer - 1956 | * Bernard Schear - 1981 |
* W.G. Burchfield - 1930 | * Lionel J. Ellis - 1957 | David L. Cook - 1982 |
* Hugh Potter - 1931 | * David L. Stirton - 1958 (Watch Video) | * Ray Baxter - 1983 |
* Herbert Neuhaus - 1932 | * Thomas H. Bearden - 1959 | Gary Mabray - 1984 |
* A.D. Foreman - 1933 | * K.E. Antone - 1960 | Dick Duffy - 1985 |
* M.H. James, Sr. - 1934-35 | * Henry P. Everts - 1961 | DeLora Wilkinson - 1986 |
* Carl M. Knapp - 1936 | *Howard W. Horne - 1962 | Kelley Parker - 1987 |
* John K. Stirton - 1937 | * C. Haynes Hurlock, Jr. - 1963 | Frank Fitzgerald - 1988 |
* John E. Wolf - 1938-39 | * Lloyd Fadrique - 1964 (Watch Video) | Marsha Spencer - 1989 |
* Irwin Nelms - 1940 | * Grant Webster - 1965 | Lowery Nabb - 1990 |
* Harvey W. Draper - 1941 | * Les Appelt - 1966 | * John Nichols - 1991 |
* W.T. Peckinpaugh - 1942 | * Julio S. Laguarta - 1967 (Watch Video) | Beth Wolff - 1992 |
* C.H. Hurlock, Sr. - 1943 | * Sam Feldt - 1968 (Watch Video) | Lynn S. Zarr - 1993 |
* W.W. Long - 1944 | J.E. Robeau, Jr. - 1969 | Dennis Patillo - 1994 |
* M.A. Rowe - 1945 | * Conrad Bering, Jr. - 1970 (Watch Video) | Bill Jones - 1995 (Watch Video) |
* T.T. Hackney - 1946 | * R.L. Pardue - 1971 | |
* Denotes Deceased | ||
Past Chairs |
||
Jim Peters - 1996 | Dovie Morgan - 2003 | Margie Dorrance - 2010 |
Robin Mueck - 1997 | Ted C. Jones - 2004 (Watch Video) | Carlos P. Bujosa - 2011 |
* George C. Stephens - 1998 (Watch Video) | Toni C. Nelson - 2005 | Wayne Stroman - 2012 |
Mark A. Woodroof - 1999 | Lorraine Abercrombie - 2006 | Danny Frank - 2013 |
* Frankie Jefferson - 2000 | Rob Cook - 2007 | Chaille Ralph - 2014 |
Todd Mason - 2001 | Michael Levitin - 2008 (Watch Video) | Nancy Furst - 2015 |
Shad Bogany - 2002 (Watch Video) | Vicki Fullerton - 2009 (Watch Video) | Mario Arriaga - 2016 |
Cindy Hamann - 2017 | Kenya Burrell-VanWormer - 2018 | Shannon Cobb Evans - 2019 |
John Nugent - 2020 | * Richard Miranda - 2021 | Jennifer Wauhob, 2022 |
Cathy Trevino - 2023 |
John E. Wolf Community Service Award |
REALTOR® of the Year |
Recipients | Recipients |
Margaret Scott Bailey | Clayton Parks |
Adele Perlmutter | John E. Wolf |
J. Grant Webster | V.P. Ringer |
Judson W. Robinson, Jr. | W. Louis Price |
Elizabeth L. Ghrist | Haynes Hurlock, Jr. |
Robin Elverson | Lloyd P. Fadrique |
Madeline O’Brien | Howard Horne |
Howard Horne | K.E. Antone |
Leslie L. Appelt | Julio S. Laquarta |
Sam Feldt | Leslie L. Appelt |
John Daugherty | George A. McCanse |
A. David Schwarz III | Conrad Bering, Jr. |
Martha Turner | David L. Stirton |
Jane Block | Robert L. Pardue |
Mary Dee Neal | Sam Feldt |
Beth Wolff | J.E. Robeau |
Lynn Stark Cutrer | Sam T. Swinford |
Verlyne & Joe Wallace | Marjorie Lobue |
Barbara McCarver | James Glanville |
Frankie Jefferson | Barbara McCarver |
DeLora Wilkinson | Robin A. Elverson |
Maureen Clemons | George W. Wagner |
Nancy Owens | Bernard “Buddy” Schear |
Sidney V. Smith | Robert Campbell |
Amy Bernstein | David Cook |
Edith Personnette | Gary Mabray |
Robin Mueck | Marsha Spencer |
Richard Smith | DeLora Wilkinson |
The Nancy Owens Memorial Foundation Committee | W. Cooper Slay |
Conrad Bering, Jr. | Robert S. Lewis |
Susan S. Lenamon | Frank Fitzgerald |
Ed Wolff | Jim Peters |
Cindy Hamann | Nancy Chamberlain |
Troy Cothran | George C. Stephens |
Mike Mahlstedt | Ann Walker |
Mike Huff | John E. Nichols |
Ronnie Matthews | Sharon Teusink |
Bill Baldwin | Helen Hough |
Pamela Hughes | Toni C. Nelson |
Brenda Stardig - 2018 | Fred Baca |
Martha Castex-Tatum - 2018 | Ed Tusa |
Jamie Gilmore (Posthumous) - 2019 | Priscilla Smythe |
Awards not given due to Covid19 - 2020 |
Pius Leung |
Agatha Brann - 2021 | Dennis Patillo |
Terri Guerra - 2022 | Shad Bogany |
Bincy Jacob - 2023 | Dovie Morgan |
Vicki Fullerton | |
Bill Jones | |
Lorraine Abercrombie | |
Kenya Burrell-VanWormer | |
Becky Hill | |
Ann Woodroof | |
Tiffany Curry | |
Margie Dorrance | |
Christi Borden | |
Danny Frank | |
Rob Cook | |
Ward Arendt | |
Chance Brown | |
Mario Arriaga - 2018 | |
Jo Ann Stevens - 2018 | |
Mike Wong - 2019 | |
Awards not given due to Covid19 - 2020 |
|
Jennifer Vickers - 2021 | |
Thomas Gallagher, Posthumously, 2022 | |
Karishma Asrani - 2023 | |
Young Professionals Network |
|
Adekunle Amoo - 2023 | Andrea Kitzmann - 2023 |
Angeline Clark - 2023 | Ariana White - 2023 |
Brian Shemiranipour - 2023 | Catie Fuller - 2023 |
Eric Nelson - 2023 | Grecia Berrios - 2023 |
Imran Bhaidani - 2023 | Katherine Nebel - 2023 |
Rachel Allen - 2023 | Raul Garcia - 2023 |
Shannon Sudderth - 2023 | Sonia Maredia - 2023 |
Spencer Huck - 2023 | Tamesha Wells - 2023 |
Tara McMeans - 2023 | Thalina Garcia - 2023 |
Tuan Le - 2023 | William Finnorn - 2023 |
Aaron Ruchti - 2022 | Anastasia "Stazi"Pena - 2022 |
Bobby Yazdani - 2022 | Brett Woodroof - 2022 |
Brooke Thedford - 2022 | Cassidy Chau - 2022 |
Devyn Winkler - 2022 | EJ Kwelu - 2022 |
Elyssin Corona - 2022 | Gabriella Thompson - 2022 |
Jenna Bradburn - 2022 | Jenniffer Burnley - 2022 |
Jessica Wahlquist - 2022 | Jose Luis Garza - 2022 |
Jose Ocque - 2022 | Kyla Phung Linn - 2022 |
Michelle Johnson - 2022 | Ryan Jockers - 2022 |
Tiffany LaRose - 2022 | Ty Robinson - 2022 |
Nancy Almodovar | Holley Madden |
Tarl Anderson | Nancy Macias - 2017 |
Tania Amin | Erin McKie - 2017 |
Susan Kwok Annoura | Jessica McCreary |
Ivan Arjona |
Jamie McMartin |
Karishma Asrani | Shawn Manderscheid |
Bryan M. Beene | Samantha Maret |
Jami Bertrand - 2017 | Tiffany Markovsky |
Jason Bisotooni | Bridget Martin |
Ryan Bokros | Randall Martin |
Christina Boston | Vanessa Martin |
John Braun |
Ashton Martini |
Jay Bradley - 2017 | Ruby Miranda |
Jack Burns Brady | Emelie Mavligit - 2017 |
Chance Brown | Laura MayerJessica |
Kimberly Buish |
Indra Mouton |
Kenya Burrell-VanWormer | Kristina Newcomb |
Jim Butcher | Kasteena Parikh |
Sibel Caliskanlar - 2017 | Holcomb Pack |
Evan Compen | Alfonso Parodi |
Randy Canales | Richard B. Parr |
Seth Caplan | David Patton |
Cliff C Collins | Eric Pham |
Rachel Conkling |
Pamela Post |
Cherin Cox | Michelle Posey |
Alicia Cribbs | Randy Olive |
Michael A. Crider | Mimi Esmirna Ortiz |
Tiffany Curry |
Nancy Jane Otto |
Jill Daniels - 2017 | Ozzie Ramirez |
William Daniel Parker | Alex Rezende |
Eduard Delgadillo | Shannon Register |
Mark Dimas | Sarah Rhoads |
Jenifer Duguay Mikeska |
Quenton Rockwell - 2017 |
Christopher Elmi -2017 | Amanda Ruchti |
Amanda Fails | Courtney Lawhon Robertson |
Jeremy Fain | Peyo Rubio |
Josh Feinberg | Rob Rule |
Danny Garcia | Keeyan Sabz |
Haley Garcia | Leann Salmons |
Sarah Ghandour | Kye Samspon - 2017 |
Gene Glaeser, Jr | Caroline Schlemmer |
Ricardo Gonzalez - 2017 | A. David Schwarz IV |
Chris Grizzaffi | Melissa Seureau |
Dana Gates | Tim Shanahan |
Kimberly Harding | Melissa Shechter - 2017 |
Jessica Harless | Kelly Simon - 2017 |
Jana Hayes | Mike Spears |
Lee Harughty |
Alan Stanfield |
Brandey Heckeroth | Savanna Stanford - 2017 |
Christina Havlik | Kimberly Stephens |
Rory Higgins | Stephanie Suttle |
Abbie Holland - 2017 | Leslie Sullivan |
Bernadette Hurley | (Julie) Yau Tam |
Creston Inderrieden | Lauren Blaylock Teare |
Ginny Jackson | Yau (Julie) Tam |
Courtney Johnson Rose | Gina Tran |
Ige Johnson - 2017 | Jena Turner |
Kimberly Johnson | Cathy A. Trevino |
Sarah Jones | Julia Wang - 2017 |
Clayton Katz | Curtis Warden |
Tonya Kiliddjian | Ray Wade |
Thai Klam | Tara Waggoner |
Katie Kohlhauff-Paulsen | Brittany Waterman - 2017 |
Veso Kossev | Kimberly Williams |
James Kruegar | Kayelin Wright |
Logan Lester - 2017 | Sarah (Sally) Walden |
Victor Lofimakin | Katy Walston |
Nicole Lopez | Jemila Williams |
Terri Lyons | Brian Worrell |
Jay Mac Sanders | Ellis Young - 2017 |